Aktuality

Zelený čtvrtek v knihovně

čtvrtek 18.04.2019

Krásné Velikonoční svátky přeje Městská knihovna-Infocentrum Ždánice

Zobrazit více informací

Průkazky a soutěžní karty pro cyklisty

úterý 16.04.2019

V Infocentru nebo v kanceláři podatelny na MÚ si zájemci mohou vyzvednout nové průkazky a soutěžní karty pro cyklisty.

Zobrazit více informací

Prodej knihy „Kyjovsko z nebe"

čtvrtek 04.04.2019

Máme pro Vás inspiraci na krásný dárek, nebo si můžete doma jen doplnit knihovnu. V knize jsou uvedeny letecké fotografie obcí Kyjovska. 

Zobrazit více informací

Zhodnocení turistické sezony 2018

čtvrtek 14.03.2019

Turistické informační centrum Ždánice, které funguje v našem městě od roku 2005 má za úkol kromě propagace města Ždánice, pomáhat při rozvoji mikroregionu Ždánicko, turistické oblasti Ždánický les a Politaví, regionu Slovácko nebo Jihomoravského kraje. Od začátku června do konce září k nám do Infocentra zamířilo více než 650 návštěvníků, kdy do tohoto počtu nejsou započítáni čtenáři, kteří navštěvují Městskou knihovnu s cílem vypůjčit si nebo vrátit knihy. Turisté, kteří zamířili do Infocentra ve Ždánicích, patřili z velké části k české národnosti. Mimo české návštěvníky, přišli s dotazem turisté ze Slovenska, Polska, Ukrajiny nebo Německa. Několikrát za letní sezonu k nám zavítal také zájezd seniorů nebo dětský tábor.

Zobrazit více informací

Hlasování FOTOSOUTĚŽ 2019

středa 06.03.2019

Máme tady další ročník fotosoutěže, tentokrát na téma Ždánicko - folklór kolem nás. Soutěžící posílali do 15. 3 soutěžní snímky. Soutěžících máme dohromady 25 a jsem ráda, že se mezi nimi objevili kromě občanů Ždánic i občané dalších dědin v mikroregionu Ždánicko.

Zobrazit více informací